Kategorie sklepu


Artykuły

Wybierz dział

Nasz sklep akceptuje płatności PayPal
Dane kontaktowe
GUARANA POLSKA
tel.: (22) 3492006
więcej »
Zaloguj się

nie pamiętam hasła!
zarejestruj się

Pokaż wszystkie marki

Dzień w którym każda kobieta może poczuć się jak królowa

Dzień w którym każda kobieta może poczuć się jak królowa

8 marca to dzień w którym każda kobieta otrzymuje podarunki i życzenia. Dzień ten na stałe wpisał się w polską kulturę i bardzo dobrze! W dniu 8 marca wszystkie matki, córki, babcie, koleżanki i żony stają na piedestale. Mężczyźni częściej niż zwykle ustępują miejsca w autobusach, obdarowują kwiatami, obsypują komplementami i starają się, aby każda kobieta w ich życiu poczuła się doceniona i szanowana.

 

 


więcej »

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet

Od 01-03 do 08-03-2012 Wszystkie Panie, które zrobią zakupy w naszym sklepie, otrzymają mały podarunek. ZAPRASZAMY !!!

Guarana owocna nauka

Guarana owocna nauka

Guarana ułatwia naukę, koncentrację, obniża poziom zmęczenia.

Guarana polecana dla uczniów i studentów w czasie nauki !

Poprawia stan pamięci, koncentrację i zdolność uczenia się, poprawia czynności mózgu.

Podkreśla się znaczenie guarany dla podstawowych funkcji mózgu – pamięci i zdolności uczenia się.

Poprawia stan pamięci krótkotrwałej, koncentracji, uwagi, zachowania. Obok pozytywnego wpływu na funkcje pamięciowe udowodniono, że podawanie guarany wpływa korzystnie na nastrój.

Guarana przeciwdziała objawom zapominania
, wpływa na sprawność umysłową. Poprawia koncentrację i zdolność uczenia się, i dlatego ta substancja odżywcza jest idealna dla:

  • studentów,
  • menadżerów i osób intelektualnie aktywnych,
  • osób z zaburzeniami koncentracji,
  • również dla ludzi starszych.

Polscy piłkarze nie mogli zasnąć, bo wzięli guaranę

Polscy piłkarze nie mogli zasnąć, bo wzięli guaranę

"Polscy piłkarze nie mogli zasnąć, bo wzięli guaranę". Jakich substancji używają sportowcy przed zawodami?

Okazuje się, że Polacy i Anglicy przed niedoszłym wtorkowym meczem nie tylko się rozgrzewali. Nasi rywale we wtorek po południu mieli wziąć pigułki z kofeiną, by się odpowiednio pobudzić. I potem nie mogli zasnąć. Podobnie Polacy. Łukasz Olkowicz, dziennikarz "Przeglądu Sportowego" napisał na Facebooku, że część polskich piłkarzy zażyła guaranę. Czym są te substancje? Czy prawdą jest, że sięga po nie większość sportowców? Postanowiłem to sprawdzić.


więcej »

Kofeina, a układ nerwowy

Kofeina, a układ nerwowy

Kofeina wywiera umiarkowane działanie pobudzające ośrodkowy układ nerwowy, przez co poprawia samopoczucie i znosi uczucie zmęczenia. Ma ona wpływ na zwiększenie motywacji, spostrzegawczości i koncentracji przy wykonywaniu zadań monotonnych, wymagających długotrwałej uwagi, poprawia pamięć krótkotrwałą. Kofeina skraca czas analizy informacji, a tym samym zwiększa szybkość reakcji na bodźce, czyli sprawność w wykonywaniu złożonych czynności i codziennych zadań (obsługa urządzeń, kierowanie pojazdami mechanicznymi). Pobudza ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego. Kofeina zwiększa wydzielanie neuroprzekaźników: dopaminy, noradrenaliny, adrenaliny, acetylocholiny, serotoniny. Usuwa zmęczenie, stymuluje aktywność ruchową, polepsza nastrój, zwiększa odczuwanie przyjemności. W dawkach większych obserwuje się przeciwne efekty: zwiększa odczucia negatywne m.in. lęk, niepokój, powoduje zdenerwowanie, ogólne pogorszenie nastroju i ma negatywny wpływ na pamięć długotrwałą, co jest głównie rezultatem hamującego wpływu na neurogenezę w hipokampie. Z drugiej strony, niektóre badania wskazują na korzystny efekt kofeiny ograniczający ryzyko procesów neurodegeneracji, np. choroby Parkinsona, Alzheimera. Po dłuższym okresie regularnego przyjmowania kofeiny występuje zjawisko tolerancji prowadzącej do stopniowego osłabienia odpowiedzi biologicznej ustroju. Jest substancją o słabym potencjale uzależniającym, a zespół odstawienia po długotrwałym stosowaniu przejawia się zmęczeniem, pogorszeniem nastroju i koncentracji uwagi, bólem głowy.

Bezpieczeństwo kofeiny

Bezpieczeństwo kofeiny

Wpływ kofeiny na organizm ludzki zależy od zastosowanej dawki. Kofeina przyjęta w ilości 100 - 600 mg przyspiesza tok myśli i poprawia funkcjonowanie organizmu, ale jej dawki powyżej 2000 mg powodują bezsenność, drżenia mięśniowe, zaburzenia układu sercowo-naczyniowego, upośledzenie koordynacji ruchowej i przyspieszenie oddechu. Niezmiernie ważne są badania oceniające wpływ kofeiny na rozrost nowotworowy, które nie wykazały zależności pomiędzy jej spożyciem, a ryzykiem choroby nowotworowej, lecz opisały ochronny wpływ w odniesieniu do zachorowalności na raka jelita grubego, czy nowotwory wątroby. Moczopędne działanie kofeiny wypłukujące toksyny może mieć istotne znaczenie w przypadku ograniczania rozrostu nowotworów pęcherza moczowego. Wypłukiwanie minerałów z organizmu, w tym wapnia i magnezu, powinno być brane pod uwagę przy stałym przyjmowaniu preparatów zawierających kofeinę.

Co to jest guarana?

Co to jest guarana?

Ta egzotyczna roślina jak dotąd była bardzo mało znana w naszym kraju.
Dziś jest coraz bardziej powszechna i popularna.
Dodaje się ją do suplementów diety, kawy i napojów energetyzujących.

Czym naprawdę jest guarana i jak działa?

Guarana – jest to roślina pnąca, pochodząca z Ameryki Południowej, występuje w całym dorzeczu Amazonki oraz Pary, znajdującej się w Brazylii. Słynie z wysokiej zawartości naturalnej kofeiny, 3 razy wyższej niż w naturalnej kawie, a mimo to Guarana jest znacznie mniej szkodliwa. Działanie jej jest długotrwałe, może trwać nawet do 6 godzin. Guarana obecnie uważana jest za najsilniej pobudzający, naturalnie występujący składnik spożywczy.

Lecznicze działanie kofeiny

Lecznicze działanie kofeiny

Kofeina jest alkaloidem ksantynowym, który występuje w roślinach z ponad 63 gatunków. Jej źródłem są liście herbaty, ziarna kawy i kakaowca, owoce guarany, orzeszki kola. Zawierają ją napoje i tzw. preparaty energetyzujące, których zadaniem jest wspomaganie sprawności psychofizycznej. Losy kofeiny w organizmie Kofeina jest niemal całkowicie wchłaniana w przewodzie pokarmowym i jej maksymalne stężenie we krwi obserwuje się po 30-60 minutach od momentu zażycia. Z łatwością przenika przez barierę krew-mózg, przez łożysko, dociera do płynu owodniowego, mleka i nasienia. Nie kumuluje się w organizmie, a jej biologiczny okres półtrwania wynosi 3-4 h, chociaż znacząco wydłuża się u kobiet stosujących doustne środki antykoncepcyjne (5-10 h), w ciąży (9-11 h), u pacjentów z rozpoznanymi chorobami wątroby, u donoszonych noworodków (80 h) i wcześniaków (100 h), ale też czas obecności skraca się o 30-50% u nałogowych palaczy tytoniu. Kofeina jest metabolizowana w wątrobie do aktywnych metabolitów: paraksantyny, teobrominy i teofiliny o działaniu lipolitycznym, rozszerzającym naczynia krwionośne i rozkurczającym mięśniówkę gładką oskrzeli. Nowe badania sugerują, że kofeina zmniejsza stężenie histaminy, co może być przydatne w leczeniu reakcji alergicznych w drogach oddechowych.

Guarana energii ci doda

Guarana energii ci doda

Jeśli brakuje Ci energii dobrym rozwiązaniem jest sięgnięcie po napoje z guaraną, które delikatnie pobudzają, przez co dłużej nie odczuwamy zmęczenia. Guarana spożywana systematycznie pomaga w redukcji stresu, dodaje życiowej energii i witalności i jest bardzo dobrym wspomagaczem przy stanach depresyjnych. Guarana działa na cały układ nerwowy i w sposób naturalny przywraca dobry nastrój oraz wycisza organizm. Nazywana jest przez Indian „eliksirem młodości” ma także właściwości pobudzające. Dlatego tak chętnie wykorzystywana jest przez sportowców. Nie tylko zwiększa siły i wytrzymałość, ale także pomaga usuwać kwas mlekowy z mięśni. Jeśli więc żyjesz intensywnie ta egzotyczna roślina może być twoim sprzymierzeńcem. Spożywanie guarany jest dobre nie tylko dla sportowców, pomaga również studentom, którzy długie godziny spędzają przed książkami lub monitorem komputera.

Gdzie znajdziemy Guaranę?

Gdzie znajdziemy Guaranę?

Guarana jest sprzedawana głównie w sproszkowanej formie, lecz również w tabletkach czy kapsułkach. Obecnie Guarana wchodzi w skład wielu preparatów, takich jak: napoje energetyczne, izotoniczne, napoje w tabletkach (do rozpuszczenia), a także herbaty. Dobrym sposobem na jej pozyskanie jest użycie suplementu diety. Dzięki suplementowi diety zawierającemu guaranę nie ma potrzeby wypijania kilku filiżanek kawy. Kapsułki są też wygodne, można je zabrać ze sobą wszędzie i zażyć je w każdej możliwej chwili. Guarana została skomercjalizowana na rynku w 1958 roku. Guaranina a kofeina: chemiczna „guaranina” jest identyczna co kofeina z innych źródeł (kawy, herbaty). Guaranina, teina i mateina to wszystkie oficjalne synonimy kofeiny.

Kofeina – czy wspomaga odchudzanie?

Kofeina – czy wspomaga odchudzanie?

Kofeina jest znaną wszystkim substancją, posiadającą właściwości pobudzające. Można ją znaleźć w kawie, herbacie (teina), także w napojach gazowanych takich jak coca cola, czy też napojach energetyzujących. Podobna substancja – guaranina – występuje naturalnie w owocach guarany. Od pewnego czasu kofeinę zaczęto dodawać do preparatów wspomagających odchudzanie, także do kosmetyków wyszczuplających. Do pożądanych efektów działania kofeiny należy zwalczanie zmęczenia, zwiększenie poziomu energii oraz przyspieszenie metabolizmu kwasów tłuszczowych, także zwiększenie siły skurczu mięśni. Stymulujące działanie kofeiny najbardziej uwidacznia się w zwiększeniu wydajności w stanie zmęczenia. Ta zwiększona dawka energii pozwala osobom ćwiczącym wytrwać dłużej podczas intensywnych wysiłków. Podczas spożywania kofeiny w dawkach większych niż 300mg/dobę zwiększa się termogeneza, co pozwala spalić więcej kalorii podczas wysiłku. Z kolei działanie powierzchowne kofeiny polega głównie na poprawie krążenia w powierzchownych warstwach skóry, co także powoduje lepsze ukrwienie tkanki tłuszczowej. Kofeina stymuluje komórki do spalania tłuszczu. Niestety istnieją także działania niepożądane kofeiny. Do najpoważniejszych należą: arytmia, bezsenność, drżenie mięśni, a także bóle głowy. Jest wielu ludzi, którzy nie potrafią rozpocząć dnia bez filiżanki mocnej kawy. Dzieje się tak w wyniku przyzwyczajania się organizmu do stałych dawek kofeiny. Wówczas do uzyskania takiego samego pobudzenia potrzebne są coraz większe dawki. Kofeina zwiększa także diurezę, dlatego w trakcie suplementacja należy pamiętać o odpowiednim nawadnianiu. Kofeina sama w sobie na pewno nas nie odchudzi. Jednak stosowana jako dodatek do ćwiczeń i diety, pomoże wytrwać w najtrudniejszych momentach i przyczyni się do utraty dodatkowych kalorii. Ze względu na działania niepożądane należy stosować ją rozsądnie i z umiarem. Autorem artykułu 'Kofeina – czy wspomaga odchudzanie?' jest mgr fizj. Justyna Bielecka .

Pomysły na długi weekend

Pomysły na długi weekend

Perspektywa długiego weekendu, a więc relaksu, odpoczynku od codziennych obowiązków i prawdziwego błogostanu, jest czymś na co czekamy z wielką niecierpliwością. Weekend majowy jest okresem szczególnego rozleniwienia, gdyż nie wymaga od nas takich przygotowań jak ma to miejsce podczas Wielkanocy, czy Wigilii. A promienie słońca wpadające przez okna naszego domu zachęcają do wyjścia na świeże powietrze.

 


więcej »

Guarana – dodaje energii i wspomaga odchudzanie

Guarana – dodaje energii i wspomaga odchudzanie

Guaranina i kofeina, które są głównymi składniki guarany działają stymulująco na układ nerwowy, zwiększają psychiczną czujność, ułatwiają zapamiętywanie, poprawiają nastrój, likwidują zmęczenie, zwiększa odporność oraz wytrzymałość fizyczną. Pobudzające działanie guarany można porównać do działania kawy, herbaty czy kakao, jednak efekty po jej spożyciu są bardziej długofalowe i utrzymują się nawet do 6 godzin. Najwięcej napojów na bazie guarany produkuje i pije się w Brazylii. Guarana jest też wykorzystywana do produkcji chleba, który w porównaniu z tradycyjnym pieczywem jest bardziej trwały. Produkty zawierające guaranę kierowane są do tych, którzy potrzebują zastrzyku energii, sportowców, osób aktywnych, z podwyższonym poziomem cholesterolu, czy problemami z układem moczowym. Preparaty z guaraną wspomagające odchudzanie hamują uczucie głodu i poprawiają metabolizm. Jednak ze względu na swoje właściwości, guarana nie powinna być stosowana przez kobiety w ciąży oraz karmiące, osoby z cukrzycą, nadciśnieniem czy arytmią serca. Guarana może świetnie zastąpić nam poranną kawę, dodać sił witalnych, oddalić zmęczenie czy senność. Pamiętajmy jednak, że zarwaną noc i tak trzeba będzie odespać, a chcąc schudnąć przede wszystkim powinniśmy ćwiczyć i stosować się do zasad zdrowej diety. Wśród objawów przedawkowania wymienia się ból podczas oddawania moczu, niepokój, drżenie mięśni, wymioty, skurcze mięśni brzucha.

Walentynkowe afrodyzjaki dla dwojga

Walentynkowe afrodyzjaki dla dwojga

Walentynki już tuż tuż. Masz już pomysł na ten dzień? Romantyczna kolacja we dwoje? Weekend w spa? Czy może zmysłowy masaż relaksacyjny? A może właśnie, co roku powtarzasz sobie, że na najbliższe Walentynki wymyślisz coś zaskakującego i pomysłowego, i jakoś jeszcze nic Ci się nie udało w tym kierunku zrobić? Zabiegana, zapracowana nie miałaś nawet chwili, żeby się tym zająć….


więcej »

Energia Karnawału - GUARANA !

Energia Karnawału - GUARANA !

W Karnawale otwórz się na wszystko, co Nowe i zadziałaj z pełną mocą, by nie skończyło się tylko na noworocznych postanowieniach! Wspólnie z guaraną znajdź siłę i odwagę, by świadomie podnosić jakość własnego życia! Czas najwyższy na prawdziwy Karnawał! Z okazji trwającego Karnawału mamy dla Was extra rabat na Guaranę. Promocja trwa tylko przez weekend, dlatego życzymy wam miłej zabawy na weekendowych balach oraz udanych zakupów!

Trzy dni urlopu i dziewięć dni wolnego. Szykuje się naprawdę dłuuuugi majowy weekend.

Trzy dni urlopu i dziewięć dni wolnego. Szykuje się naprawdę dłuuuugi majowy weekend.

Kiedy kolejne długie weekendy? * 7 czerwca - Boże Ciało - bierzemy jeden dzień wolnego i odpoczywamy od 7 do 10 czerwca. * 15 sierpnia - Wniebowzięcie NMP - wypada w tym roku w środę - składamy wniosek o urlop na 13-14 sierpnia albo 16-17 i mamy pięć dni wolnego. * 1 listopada, czyli Wszystkich Świętych, będzie w czwartek, wystarczy wziąć urlop w piątek i odpoczywamy od 1 do 4 listopada. * 25-26 grudnia - Boże Narodzenie świętować będziemy w tym roku we wtorek i środę. Jeśli komuś zostanie sporo urlopu, to będzie mógł poszaleć. Biorąc cztery dni urlopu (24, 27, 28 i 31 grudnia), pracownik wolne będzie miał od 22 grudnia do 1 stycznia, czyli aż 11 dni. Inne możliwości: jeden dzień urlopu (24 grudnia) - pięć dni wolnego pod rząd, dwa dni urlopu (27 i 28 grudnia) - sześć dni wolnego, trzy dni urlopu (np. 24, 27 i 28 grudnia) - dziewięć dni wolnego.